Festyn cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców i zgromadził przedstawicieli różnych pokoleń. Dzięki realizacji inicjatywy możliwe było wynajęcie dmuchańców dla dzieci oraz zapewnienie atrakcji prowadzonych przez animatorów, co sprawiło najmłodszym uczestnikom wiele radości.
Nad całością wydarzenia swoją opiekę sprawowała Rada Osiedla Skałka, która czuwała również nad funkcjonowaniem stoisk gastronomicznych i sprawnym przebiegiem pikniku.
Podczas pikniku Rada Osiedla pomagała również mieszkańcom w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim, inicjatywy ,która ma powstać na terenie osiedla Skałka.